Al Khazneh - De schatkamer
Petra,
Jordanië
We staan vroeg op om meteen bij opening Petra in te trekken. Na een half uur lopen door de kloof (siq) kan ik het van m’n bucketlist strepen: net als Indiana Jones in ‘the last crusade’ zien we 'Al Khazneh' om de hoek verschijnen. 'The treasury' is een tombe, volledig uitgehouwen uit de rotsen.
Petra blijkt een enorm grote verloren stad. Overal om je heen zie je restanten van grotwoningen, straten met zuilen, een theater en prachtig versierde tombes. Veel heeft de tand des tijds goed doorstaan. Je kunt hier dagen rondlopen, verkennen en verdwalen.
We hebben deze ochtend nog tijd om 1 hike te doen voor we verder reizen en kiezen voor “The Royal Tombs”. Met veel trappen en de brandende zon (45ºC) is dit wel een uitdaging. Het komt als een verrassing als we aan het eind van het pad een hoog uitzicht op de Treasury hebben. Dat maakt elke inspanning en zweetdruppel waard.
Laat een reactie achter
of Log in
reactie(s) bij "Al Khazneh - De schatkamer"
Beste Bjorn, bij deze feliciteren wij je met de publicatie van deze foto in onze nieuwste editie #103 op blz 77 (dat eind deze week bij de abonnees op de mat valt) en de extra verdiende punten.
Hartelijke groet, Saphira
Het is een prachtig gebied. Erg warm maar de moeite waard om de vele paden te lopen
Gefeliciteerd met je topfoto van de week. Heel mooi perpectief.
Bericht aangepast op 10:54:34Absoluut fenomenaal!
Gefeliciteerd met je topfoto van de week. Mooie bekroning.
Wat een topfoto, gefeliciteerd! Het is een geweldige plek en prachtig gefotografeerd vanuit deze hoek
Gefeliciteerd met je topfoto! Deze heb ik gemist zie ik. Wat een prachtige foto van een bijzondere plek
Proficiat met je topfoto! Terechte bekroning.
Wat een geweldige foto. Deze had ik eerdere deze week gemist. Gefeliciteerd met de eretitel!
Wow, wat een geweldige opname. Van harte gefeliciteerd met de topper van de week!
Deze had ik ook gemist, super foto, maar dat zag de redactie ook. Van harte gefeliciteerd!
Wat een geweldige foto, en gefeliciteerd met je terechte topfoto van de week!
Van harte gefeliciteerd met de topper van de week!
Deze heb ik gemist. Proficiat met je topfoto van de week. Super Bjorn.
Jeetje Bjorn ... we hebben als reismagazine al behóórlijk wat foto's van Petra voorbij zien komen, maar dit is wel echt een pareltje. Heb jij een toverstaf of zo, dat je het voor elkaar hebt gekregen om de schatkamer te fotograferen zonder toeristen erop?! Juist die ene man met z'n kameel is een toegevoegde waarde en maakt het beeld net iets spannender. Het licht is prachtig, de foto is haarscherp ... Ik kan niet anders zeggen dan: TOPFOTO VAN DE WEEK, gefeliciteerd! Hartelijke groet, Vellah