Verenigde Staten Artikelen & Blogs

Reisnieuws

5 natuurparken die je moet zien voor Trump ze sluit

Gepubliceerd: 22 dec 2017 0
Op het gebied van natuurlijke rijkdom zijn weinig landen zo gezegend als de VS. Zo kun je er kiezen uit 59 national parks en 87 national monuments. Maar als het aan het Witte Huis ligt, verliezen laatstgenoemden hun beschermde status zodat er naar olie en gas kan worden geboord. Bezoek ze nu, vóór ze verdwijnen.Grand Staircase-Escalante wordt vaak overgeslagen tijdens het Utah-rondje (Foto: Reisreporter jdevaan)Recentelijk kondigde het Witte Huis plannen aan om Bears Ears National Monument en Grand Staircase-Escalante, die respectievelijk door Trumps voorgangers Obama en Clinton in het leven werden geroepen, terug te schalen. Zodoende kan er in de natuurgebieden in de staat Utah naar olie en gas worden geboord. Het besluit valt samen met de eerder aangekondigde national monuments review, een herziening van de national monuments in de VS. Trumps besluit stuit zowel op protest van milieuactivisten als de inheemse bewoners, zoals de Navajo-indianen. Deze vijf national monuments moet je zien vóór ze gesloten worden.1. Bears Ears National Monument National MonumentDe overblijfselen van de vroegere indianenbewoners zijn nog goed zichtbaar in dit 5500 vierkante kilometer grote gebied in Zuidoost-Utah. Het park werd in 2016 door Obama met veel bombarie geïntroduceerd als national monument, maar staat nu dus alweer op de lijst om geschrapt te worden.2. Grand Staircase-Escalante National MonumentGrand Staircase-Escalante is een 7000 vierkante kilometer groot gebied in Zuid-Utah, dat bekend staat om zijn gekleurde, natuurlijke ‘traptreden’. Het monument werd in 1996 in het leven geroepen door Clinton. Maar als het aan Trump ligt, wordt het park in grootte gehalveerd. Hierdoor komen archeologische overblijfselen uit de indianencultuur onbeschermd bloot te liggen.

Sequoia National Park wordt vaak overgeslagen tijdens het Californië-rondje (Foto: Reisreporter Dragonfly)Ook deze national monuments lopen het gevaar om hun beschermde status kwijt te raken:3. Mojave Trails National MonumentZandduinen, eeuwenoude lavastromen en bergketens; het 6500 vierkante kilometer grote Mojave Trails behoort tot de mooiste stukken natuur langs de befaamde Route 66. Het gebied werd in 2016 door Obama tot national monument benoemd.4. Giant Sequoia National MonumentGiant Sequoia National Monument, niet te verwarren met Sequoia National Park, dankt zijn naam aan de sequoia, ’s werelds hoogste boom. Je vindt deze kustmammoetboom, zoals hij ook wordt genoemd, langs de kust van Californië en Oregon. Clinton riep dit park in het leven om de 33 sequoia-boomclusters, die er nog staan, te beschermen.5. Pacific Remote Islands Marine National MonumentMet zijn omvang van bijna 1.3 miljoen vierkante kilometer is dit national monument ’s werelds grootste beschermde mariene gebied. Het Pacific Remote Islands-gebied, dat zich uitstrekt tussen Amerikaanse overzeese eilanden in de Pacific, werd uitgeroepen door Bush en uitgebreid door Obama. De huidige regering hecht echter meer belang aan het uitbreiden van de commerciële visserij in het gebied. 


deel dit artikel met je vrienden:

Meer Verenigde Staten artikelen

Het is definitief! Vanaf mei vlieg je voor € 169 naar NYC

Eindelijk bevestigd: vanaf 7 mei 2018 betaal je bij de Noorse prijsvechter Norwegian slechts € 169 voor een enkeltje Amsterdam – New York. Maar welke extra kosten komen er bij kijken? En hoe verhoudt die prijs zich tot die van de IJslandse budget airline WOWair? Wij zochten het uit.

Eindelijk bevestigd: vanaf 7 mei 2018 betaal je bij de Noorse prijsvechter Norwegian slechts € 169 voor een enkeltje Amsterdam – New York. Maar welke...

Het ongeschreven boek van Idaho

De Payette River is gewoonlijk niet meer dan een stroompje. De rivier omschrijven als kabbelend zou overdreven zijn, maar veel meer dan wat kronkelen en verkoeling geven doet hij niet in de zomer.

De Payette River is gewoonlijk niet meer dan een stroompje. De rivier omschrijven als kabbelend zou overdreven zijn, maar veel meer dan wat kronkelen...

Columbus-clip: met ons team mee op roadtrip in Idaho

Een van de meest onderschatte staten van Amerika leek eindelijk veroverd te worden door Columbus-reporters Lars Anderson en Malou van Breevoort. Maar een barre winter zorgt tot ver in het voorjaar voor sneeuw, modder en kolkende rivieren. Benieuwd naar hoe ons team het ervan af bracht? Bekijk de vid...

Een van de meest onderschatte staten van Amerika leek eindelijk veroverd te worden door Columbus-reporters Lars Anderson en Malou van Breevoort. Maar...

 

Laat een reactie achter

Er zijn nog geen reacties achter gelaten.

Meld je aan of log in met je Reisreporter account of met Facebook als je zelf een reactie wilt achterlaten.